"Darius Mažintas - jaunas, aktyviai koncertinėje veikloje pasireiškęs pianistas. Savo muzikalumu ir savita, įdomia interpretacija jau atkreipė mūsų klausytojų auditorijos dėmesį ir pripažinimą. Šis pianistas yra vertas ir tarptautinės publikos dėmesio."

Maestro, prof. S. Sondeckis, 2010 m.

 

Darius Mažintas baigė LMTA(prof. Veronikos Vitaitės kl.,), taip pat šios aukštosios mokyklos meno aspirantūrą ir įgijo meno licenciato laipsnį, stažavosi G.Verdi konservatorijoje Milane(Italija).Pianistas yra įvairių tarptautinių konkursų laureatas, aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir už jos ribų. Solinius rečitalius grojo festivaliuose „Aspen music festival“, „Westchester piano festival“, (JAV), „Somerakademie“(Vokietija), „Holland Music Sessions“(Olandija). Pastarajame festivalyje su violončelininku Glebu Pyšniaku laimėjo programą „New Masters on Tour“, suteikiančią teisę pasirodyti garsiausiose Europos salėse, surengė sėkmingą koncertų turą. 2011 m. pianistas debiutavo Amsterdamo Concertgebouw salėje. 2014m. pabaigoje pianistas grojo vienoje svarbiausių Rusijos koncertų salių-Maskvos filharmonijoje; su Pavelo Kogano vadovaujamu Maskvos valstybiniu simfoninių orkestru, kuriam dirigavojo ukrainietė Natalija Pamarčuk, skambino L. van Beethoveno Pirmąjį koncertą fortepijonui ir orkestrui.

D.Mažintas taip pat atlieka kamerinę muziką, grojo su Lietuvos kameriniu, Klaipėdos kameriu orkestrais, Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, koncertavo su dainininkais Virgilijumi Noreika, Sandra Janušaite, Rafailu Karpiu, Merūnu Vitulskiu, saksofonininku Petru Vyšniausku, smuikininkais Pierre‘u Amoyaliu, tarptautinio Karalienės Elžbietos smuikininkų konkurso nugalėtoju Andrejumi Baranovu bei daugelis kitų. Jis įrašė keletą kompaktinių plokštelių, tarp kurių minėtinos „Laiškai iš praeities. Žydų dainos“(su Rafailu Karpiu, 2011) bei autorinė plokštelė(2011), kurioje įrašyti J.S.Bacho, L.van Beethoveno ir A.Skriabino kūriniai. Pianistas yra Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos „Jaunojo kūrėjo“ premijos laureatas.

D.Mažintas dalyvavo edukacinėje veikloje (projektas „Muzikinio paveldo pristatymas Vilniaus miesto mokyklose“), surengė eilę labdaringų renginių, buvo koncertinės įstaigos  VšĮ „Culture Live“ įkūrėjas ir iki 2013m. jai vadovavo, 2013-2014 m. ėjo Lietuvos Respublikos kultūros viceministro pareigas.