There seems to be an error with the player !

Prenumeruokite naujienas

Užburiantys kamerinės muzikos garsai Kauno valstybinėje filharmonijoje Spausdinti Email
2012 Rugpjūčio 12

Pakankamai šiltą birželio antrojo sekmadienio vakarą daugumą kauniečių kvietė atsigaivinti Kauno Valstybinė Filharmonija ir XVII Pažaislio muzikos festivalis.

4

„Smuiko legenda" – taip buvo pavadintas šis koncertas. Ir tai iš dalies yra tiesa. Gyva smuiko legenda iš Prancūzijos buvo ant scenos – Pierre Amoyal. Tiesa, į pagalbą atlikėjas pasitelkė vieną talentingiausių jaunųjų Lietuvos pianistų – Darių Mažintą. Panašu, kad šis tandemas suveikė puikiai, nes filharmonijos salė buvo kone sausakimša. Sunkiai būtų pavykę surasti laisvą vietą atsisėsti.

6

Koncerto pradžia buvo energinga nuo pat pradžių. Norvegų kompozitoriaus – Edward'o Grieg'o – sonata pavergė visus nuo pat pirmų garsų. Ir nors salėje viso koncerto metu buvo pilna pašalinių garsų, tai nesutrukdė P.Amoyal'iui ir D.Mažintui įsijausti į atliekamus kūrinius. Beje, vertėtų paminėti, kad tarp klausytojų labai nedaug jaunimo. Daugiausiai į salę rinkosi jau gerokai pagyvenę žmonės. Matomai, jie irgi laukė šios šventės („Pažaislio muzikos festivalio" - red. past.) jau visus metus ir susidaro įspūdis, kad tai jau prisiekę šio festivalio klausytojai – dauguma veidų tikrai matomi kiekvienais metais.

Po E.Grieg'0 kamerinės sonatos suskambo fortepijono solo – Darius Mažintas atliko vokiečių kompozitoriaus – Robert'o Schumann'o – fortepijoninių pjesių ciklą. Solistas čia turėjo progą parodyti, kad puikiai sugeba įtraukti klausytojus ne tik į kamerinę, bet ir į solinę muziką.

7
8

Po trumputės pertraukos į sceną sugrįžo jau abu solistai atlikti paskutinius to vakaro kūrinius. Antros dalies pradžioje suskambo keli trumpi kūrinukai – prancūzo Jules Massenet ir austro Fritz'o Kreisler'io pjesės, kurias atlikėjai atliko su tam tikru smagiu šarmu – vietomis galima buvo pagalvoti, kad koncertas ne klasikinės, o džiazo muzikos. Na, o pabaigai duetas atliko sudėtingą olandų kompozitoriaus – Cezar Franck'o – sonatą smuikui ir fortepijonui. Po šio kūrinio klausytojai plojo atsistoję ir nesunkiai išprašė biso, kuriam buvo pasirinkta Jascha Heifetz'o aranžuotė pagal Claude Debussy kompoziciją.

12

Panašu, kad kauniečiai sekmadienio vakarą filharmonijoje praleido ypač turiningai, klausydami kamerinės muzikos, atliekamos gyvos prancūzų smuiko legendos ir jauno, bei talentingo lietuvių pianisto.

13
Informacijos ir nuotraukų šaltinis: www.pippas.lt